WPML_EXPORT_superstorefinder-wp - en to de translation catalogue (71 entries)

en: A new store has been added&#44; please login to administrator&#39;s area to approve the request
de: Ein neuer Shop wurde hinzugefügt. Bitte melden Sie sich im Administratorbereich an, um die Anfrage zu genehmigen

en: Super Store Finder - New store has been added
de: Super Store Finder - Neuer Shop wurde hinzugefügt

en: Sorry&#44; we couldn&#39;t send your submission at this moment.
de: Leider konnten wir Ihre Einreichung momentan nicht senden.

en: A new store has been added, please login to administrator's area to approve the request
de: Ein neuer Shop wurde hinzugefügt. Bitte melden Sie sich im Administratorbereich an, um die Anfrage zu genehmigen

en: Super Store Finder - New store has been added
de: Super Store Finder - Neuer Shop wurde hinzugefügt

en: Sorry, we couldn't send your submission at this moment.
de: Leider konnten wir Ihre Einreichung momentan nicht senden.

en: Thank you for your submission.
de: Vielen Dank für Ihre Eingabe

en: Thank you for your submission.
de: Vielen Dank für Ihre Eingabe

en: Thank you for your submission.
de: Vielen Dank für Ihre Eingabe

en: Thank you for your submission
de: Vielen Dank für Ihre Eingabe

en: Submit Store
de: SPEICHER ABSENDEN

en: Enter your store name
de: Geben Sie Ihren Geschäftsnamen ein

en: REQUEST NEW STORE
de: NEUEN STORE ANFORDERN

en: Submit Store
de: SPEICHER ABSENDEN

en: Default Media
de: Média par défaut

en: Embed Video
de: Intégrer la vidéo

en: Custom Marker
de: Marqueur personnalisé

en: Opening Hours
de: Heures d'ouverture

en: Enter External URL
de: Entrer une URL externe

en: Enter Website URL
de: Geben Sie die URL der Website ein

en: Enter Email Address
de: Entrer l'adresse e-mail

en: Enter Fax number
de: Entrer un numéro de fax

en: Enter Phone number
de: Entrez le numéro de téléphone

en: Enter Zip Code
de: Entrer le code postal

en: Enter State
de: Entrer l'état

en: Enter City
de: Entrez la ville

en: Enter Address
de: Entrer l'adresse

en: Enter categories / tags separated with commas
de: Entrez les catégories / tags séparés par des virgules

en: Enter your store name
de: Geben Sie Ihren Geschäftsnamen ein

en: REQUEST NEW STORE
de: NEUEN STORE ANFORDERN

en: Please enter your Message
de: Bitte gib deine Nachricht ein

en: Message
de: Botschaft

en: Please enter your number
de: Bitte geben Sie Ihre Nummer ein

en: Telephone
de: Telefon

en: Please enter your email address
de: Bitte geben Sie ihre E-Mail-Adresse ein

en: Nearby stores found.
de: Geschäfte in der Nähe gefunden

en: Operating Hours
de: Betriebsstunden

en: Search for nearby stores
de: Rechercher des magasins à proximité

en: Message delivery failed
de: Nachricht konnte nicht zugestellt werden

en: Message sent successfully
de: Nachricht erfolgreich gesendet

en: Send Message
de: Nachricht senden

en: Please enter your Message
de: Bitte gib deine Nachricht ein

en: Message
de: Botschaft

en: Please enter your number
de: Bitte geben Sie Ihre Nummer ein

en: Please enter your email address
de: Bitte geben Sie ihre E-Mail-Adresse ein

en: Please enter your name
de: Bitte geben Sie Ihren Namen ein

en: Contact Store
de: KONTAKT SPEICHERN

en: Nearby stores found.
de: Geschäfte in der Nähe gefunden

en: Prev
de: Bisherige

en: Next
de: Nächster

en: Street View
de: Straßenansicht

en: Get Directions
de: Route

en: Close
de: Schließen

en: Contact Us
de: Kontaktiere uns

en: Telephone
de: Telefon

en: Operating Hours
de: Betriebsstunden

en: Website
de: Webseite

en: Description
de: Beschreibung

en: Filters
de: Filter

en: Cancel
de: Stornieren

en: Select
de: WÄHLEN

en: Category
de: Kategorie

en: All Category
de: Alle kategorie

en: By Region
de: Nach Region

en: Show All
de: Zeige alles

en: Clear All
de: Alles löschen

en: of
de: von

en: outlets
de: verkaufsstellen

en: View More
de: Mehr sehen

en: Search for nearby stores
de: Suche nach Geschäften in der Nähe

en: Stores near you
de: SHOPS IN DER NÄHE
