WPML_EXPORT_superstorefinder-wp - en to fr translation catalogue (73 entries)

en: A new store has been added&#44; please login to administrator&#39;s area to approve the request
fr: Un nouveau magasin a été ajouté, veuillez vous connecter à la zone administrateur pour approuver la demande.

en: Super Store Finder - New store has been added
fr: Super Store Finder - Nouveau magasin a été ajouté

en: Sorry&#44; we couldn&#39;t send your submission at this moment.
fr: Désolé, nous n'avons pas pu envoyer votre soumission pour le moment.

en: A new store has been added, please login to administrator's area to approve the request
fr: Un nouveau magasin a été ajouté, veuillez vous connecter à la zone administrateur pour approuver la demande.

en: Super Store Finder - New store has been added
fr: Super Store Finder - Nouveau magasin a été ajouté

en: Sorry, we couldn't send your submission at this moment.
fr: Désolé, nous n'avons pas pu envoyer votre soumission pour le moment.

en: Thank you for your submission.
fr: Merci pour votre soumission

en: Thank you for your submission.
fr: Merci pour votre soumission

en: Thank you for your submission.
fr: Merci pour votre soumission

en: Thank you for your submission
fr: Merci pour votre soumission

en: Video
fr: Vidéo

en: Submit Store
fr: ENVOYER UN MAGASIN

en: Enter your store name
fr: Entrez le nom de votre magasin

en: REQUEST NEW STORE
fr: DEMANDE NOUVEAU MAGASIN

en: Submit Store
fr: ENVOYER UN MAGASIN

en: Default Media
fr: 
    Média par défaut

en: Embed Video
fr: 
    Intégrer la vidéo

en: Custom Marker
fr: Marqueur personnalisé

en: Opening Hours
fr: Heures

en: Enter External URL
fr: Entrer une URL externe

en: Enter Website URL
fr: Entrer l'URL du site

en: Enter Email Address
fr: Entrer l'adresse e-mail

en: Enter Fax number
fr: Entrer un numéro de fax

en: Enter Phone number
fr: Entrez le numéro de téléphone

en: Enter Zip Code
fr: 
    Entrer le code postal

en: Enter State
fr: 
    Entrer l'état

en: Enter City
fr: Entrez la ville

en: Enter Address
fr: Entrer l'adresse

en: Enter categories / tags separated with commas
fr: Entrez les catégories / tags séparés par des virgules

en: Enter your store name
fr: Entrez le nom de votre magasin

en: REQUEST NEW STORE
fr: DEMANDE NOUVEAU MAGASIN

en: Send Message
fr: Envoyer le message

en: Please enter your Message
fr: Veuillez entrer votre message

en: Please enter your number
fr: Veuillez entrer votre numéro

en: Telephone
fr: Téléphone

en: Please enter your email address
fr: Veuillez entrer votre adresse email

en: Please enter your name
fr: S'il vous plaît entrez votre nom

en: Nearby stores found.
fr: Magasins à proximité trouvés.

en: Operating Hours
fr: Heures

en: Search for nearby stores
fr: Rechercher des magasins à proximité

en: Message delivery failed
fr: Echec de lenvoi du message

en: Message sent successfully
fr: Message envoyé avec succès

en: Send Message
fr: Envoyer le message

en: Please enter your Message
fr: Veuillez entrer votre message

en: Please enter your number
fr: Veuillez entrer votre numéro

en: Please enter your email address
fr: Veuillez entrer votre adresse email

en: Please enter your name
fr: Veuillez entrez votre nom

en: Name
fr: Prénom

en: Contact Store
fr: CONTACT MAGASIN

en: Nearby stores found.
fr: Magasins à proximité trouvés.

en: No nearby stores found.
fr: Aucun magasin à proximité trouvé.

en: Prev
fr: Précédent

en: Next
fr: Próximo

en: Get Directions
fr: Obtenir la direction

en: Close
fr: Fermer

en: Contact Us
fr: Contactez nous

en: Telephone
fr: Téléphone

en: Operating Hours
fr: Heures

en: Website
fr: Site Internet

en: Description
fr: La description

en: Filters
fr: Les filtres

en: Cancel
fr: Annuler

en: Select
fr: CHOISIR

en: Category
fr: Catégorie

en: All Category
fr: Toutes les catégories

en: By Region
fr: Par région

en: Show All
fr: Montre tout

en: Clear All
fr: Tout effacer

en: of
fr: de

en: outlets
fr: magasins

en: View More
fr: Afficher plus

en: Search for nearby stores
fr: Rechercher des magasins à proximité

en: Stores near you
fr: MAGASINS À PROXIMITÉ
