WPML_EXPORT_superstorefinder-wp - en to it translation catalogue (65 entries)

en: A new store has been added&#44; please login to administrator&#39;s area to approve the request
it: È stato aggiunto un nuovo negozio, accedi all'area dell'amministratore per approvare la richiesta

en: Super Store Finder - New store has been added
it: Super Store Finder - È stato aggiunto un nuovo negozio

en: Sorry&#44; we couldn&#39;t send your submission at this moment.
it: Spiacenti, non siamo riusciti a inviare la tua richiesta in questo momento.

en: A new store has been added, please login to administrator's area to approve the request
it: È stato aggiunto un nuovo negozio, accedi all'area dell'amministratore per approvare la richiesta

en: Super Store Finder - New store has been added
it: Super Store Finder - È stato aggiunto un nuovo negozio

en: Sorry, we couldn't send your submission at this moment.
it: Spiacenti, non siamo riusciti a inviare la tua richiesta in questo momento.

en: Thank you for your submission.
it: Grazie per la vostra presentazione

en: Thank you for your submission.
it: Grazie per la vostra presentazione

en: Thank you for your submission.
it: Grazie per la vostra presentazione

en: Thank you for your submission
it: Grazie per la vostra presentazione

en: Submit Store
it: INVIA IL NEGOZIO

en: Default Media
it: Media predefinito

en: Embed Video
it: Incorpora video

en: Custom Marker
it: Marcatore personalizzato

en: Image
it: Immagine

en: Opening Hours
it: Orari di apertura

en: Enter External URL
it: Inserisci URL esterno

en: Enter Website URL
it: Inserisci l'URL del sito web

en: Enter Email Address
it: Inserisci l'indirizzo email

en: Enter Fax number
it: Inserire il numero di fax

en: Enter Phone number
it: Inserisci il numero di telefono

en: Enter Zip Code
it: Inserisci il CAP

en: Enter State
it: Inserisci lo stato

en: Enter City
it: Inserisci città

en: Enter Address
it: Inserisci l'indirizzo

en: Enter categories / tags separated with commas
it: Inserisci categorie / tag separati da virgole

en: Enter your store name
it: Inserisci il nome del tuo negozio

en: REQUEST NEW STORE
it: RICHIEDI UN NUOVO NEGOZIO

en: Please enter your Message
it: Inserisci il tuo messaggio

en: Message
it: Messaggio

en: Please enter your number
it: Per favore inserisci il tuo numero

en: Telephone
it: Telefono

en: Filters
it: Filtro

en: Search for nearby stores
it: Cerca negozi vicini

en: Message sent successfully
it: Messaggio inviato con successo

en: Send Message
it: Invia messaggio

en: Please enter your Message
it: Inserisci il tuo messaggio

en: Message
it: Messaggio

en: Please enter your number
it: Per favore inserisci il tuo numero

en: Please enter your email address
it: Inserisci il tuo indirizzo email

en: Please enter your name
it: per favore inserisci il tuo nome

en: Name
it: Nome

en: Contact Store
it: NEGOZIO DI CONTATTO

en: Nearby stores found.
it: Negozi vicini trovati

en: Street View
it: Vista Stradale

en: Get Directions
it: Ottenere direzioni

en: Close
it: Vicino

en: Contact Us
it: Contattaci

en: Telephone
it: Telefono

en: Operating Hours
it: Ore di servizio

en: Website
it: Sito web

en: Description
it: Descrizione

en: Filters
it: Filtro

en: Cancel
it: Annulla

en: Select
it: selezionare

en: Category
it: Categoria

en: All Category
it: Tutta la categoria

en: By Region
it: Per regione

en: Show All
it: Mostra tutto

en: Clear All
it: Cancella tutto

en: of
it: di

en: outlets
it: negozi

en: View More
it: Visualizza altro

en: Search for nearby stores
it: Cerca negozi vicini

en: Stores near you
it: NEGOZI VICINO A TE
